Kobieta, wino i sztuka

28 września – 01 października, Siódmy Las k/o Kazimierza Dolnego

KOBIETA WINO I SZTUKA 

W ramach tegorocznej edycji kobiecej jesieni zapraszamy Was do przyjrzenia się sobie… od pasa w dół i obudzenia twórczej energii.

Tym razem połączymy ruch, relaks i kreatywną wibrację. A motywem przewodnim będzie kobiece zdrowie intymne i praca z arcy ciekawym i arcy ważnym rejonem miednicy.

Na zajęciach jogi i gimnastyki słowiańskiej zajmiemy się fizycznym wymiarem ciała. Położymy nacisk na mięśnie dna miednicy, ich rolę, funkcje i metody profilaktyki. W ujęciu energetycznym będzie to fokus na działanie pierwszej i drugiej czakry, ich aktywację i zrównoważenie przepływu w tych kanałach. Wreszcie dla relaksu rozłożymy farby i przy lampce wina namalujemy coś pięknego podążając za naszą intuicją, czyli ponownie wyjdziemy z głowy i powędrujemy w rejony naszej miednicy tworząc w zgodzie z metodami Vedic Art. 

Gośćmi tej edycji będą ciotkipsotki.pl  Dla inspiracji, zabawy i edukacji poznamy ręcznie wykonane poduchy-psotki, artystyczne odwzorowanie kobiecych części intymnych. 

  Zajęcia jogi pomyślane są zarówno dla osób początkujących, jak i regularnie praktykujących. Prowadzone będą w nurcie łagodnej vinyasy, z poszanowaniem naszych predyspozycji, stanu zdrowia i możliwości na dany moment. Ich celem jest obudzić ciało, doenergetyzować, rozruszać i wzmocnić w sposób pozbawiony agresji, wsłuchując się w jego potrzeby. Postaramy się popłynąć miękko w jogowej choreografii pełnej równowagi między siłą a łagodnością.

   Tradycyjna praktyka kobieca będzie spotkaniem z mięśniami naszej duszy (mięsień lędźwiowy i mięśnie dna miednicy). Została ona stworzona przez kobiety – dla kobiet w celu profilaktyki i łagodnego przejścia przez okresy wymagające od kobiecego ciała więcej siły i energii: okres ciąży, porodu, połogu i menopauzy. Będziemy ćwiczyć specjalnie skomponowane zestawy ćwiczeń gimnastyki, które w szczególności opiekują się mięśniami dna miednicy. Kobiety znające gimnastykę będą mogły doświadczyć mocy codziennej praktyki w kręgu, a osoby, które wcześniej nie miały okazji jej doświadczyć poczuć cud i magię jaką ze sobą niesie.

Orientacyjny plan zajęć:

Czwartek 28.09

19:00 Kolacja

20:00 Powitalna relaksacja

Piątek 29.09

8:00 Poranny oddech i joga

9:30 Śniadanie

14:00 Obiad

16:30 Tradycyjna praktyka kobieca (gimnastyka słowiańska)

18:00 Kolacja

19:00 Psocimy! 🙂 

Sobota 30.09

8:00-9:30 Poranny oddech i joga

9:30 Śniadanie

14:00 Obiad

16:30 Tradycyjna praktyka kobieca (gimnastyka słowiańska)

18:00 Kolacja

19:30 Malowanie intuicyjne 

Niedziela 01.10

8:00-9:30 Poranny oddech i joga

9:30 Śniadanie

11:00 Tradycyjna praktyka kobieca (gimnastyka słowiańska)

12:00 Krąg zamykający

13:00 Obiad

Prowadzące: 

Marta Kuczewska – certyfikowana nauczycielka Vedic Art, medytacji i gimnastyki słowiańskiej, z wykształcenia psycholożka i ekolożka, zafascynowana związkami człowieka z naturą, rozwojem duchowym i psychologią holistyczną. Jej praca to synteza filozofii wschodu, przekazów duchowych i mitologii całego świata oraz współczesnej psychologii i nauki, mająca w centrum powrót człowieka do harmonii i życia w zgodzie z samym sobą, kluczowym dla procesu uzdrowienia.

Ola Mączewska – absolwentka AWF w Warszawie, instruktorka jogi i technik relaksacyjnych, pasjonatka pracy z ciałem i umysłem oraz tańca. Łączy tradycyjną filozofię jogi ze współczesną wiedzą z dziedziny neurobiologii, biomechaniki oraz medycyny.  https://www.facebook.com/falowaniejogazola IG: falowanie_jogazola. Współautorka projektu ciotkipsotki.pl

 Miejsce: Siódmy Las, ul. Zawada 51, 24-160 Wąwolnica

https://www.siodmylas.pl/

Siódmy Las to siedlisko zagubione wśród malowniczych wzgórz Kazimierskiego Parku Krajobrazowego. Wspaniały mikroklimat wsi Zawada sprawiał, że już w okresie międzywojennym rodowici mieszkańcy Kazimierza Dolnego właśnie tutaj zjeżdżali na letniska. Wokoło lasy, wąwozy, szachownice pól, a w powietrzu aromaty dzikich ziół. Z zachwytu nad tym zakątkiem Lubelszczyzny powstał koncept miejsca, w którym połączono piękno przyrody i siłę natury z tradycyjną architekturą domów i wnętrz, zdrową żywnością i pożytecznym spędzeniem czasu. Wszystko dla zregenerowania sił, odpoczynku, wyciszenia, nabrania pozytywnej energii. Siódmy las… to mały świat, gdzie z jednych okien widać wzgórza pokryte dzikimi uroczyskami, wspaniałą florę i faunę ugorów, daleką perspektywę okrytą błękitną mgiełką, a z innych okien – szyszki świerkowe, drżące listki grabów, kwitnące gałęzie wiśni, pachnącą sosnę.Tutaj nie ma telewizorów. Jest za to prawdziwa ciemność nocy i rozgwieżdżone niebo.W Siódmym Lesie śpisz w białej pościeli wykończonej ręczną koronką, a budzi Cię świergot ptaków. Śniadanie na oszklonej werandzie: ciepłe, drożdżowe bułeczki prosto z pieca, domowe konfitury, kawa ze śmietanką, do herbaty wonny sok malinowy.

Siódmy Las znajduje się 40 minut od pięknego, pełnego historii Lublina i tylko 20 minut od słynnego  Kazimierza Dolnego – enklawy kultury, sztuki i życia artystycznego

Koszt: 1600 złotych wpłata do 31 sierpnia

            1800 złotych wpłata po 31 sierpnia

Oferta obejmuje udział w zajęciach warsztatowych, medytacji, jodze, gimnastyce, malowaniu, degustacji win, relaksacjach, pełne wege wyżywienie i zakwaterowanie w pokojach 2-3 osobowych. 

Warunkiem rezerwacji jest wpłata zadatku w wysokości 500 zł na konto Aleksandra Mączewska 34105010251000009092183897 tytuł: Siódmy Las

Rezerwujcie pisząc na adres wschodswiadomosci@gmail.com lub dzwoniąc na numer 512336292 lub 600087176.

Zapraszamy serdecznie!

Marta i Ola 

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *